XIII Festiwal Buddyjski „Przestrzeń Umysłu” w Krakowie 17–20 listopada

 

Po rocznej przerwie z radością zapraszamy na kolejną edycję naszego festiwalu. W programie znajdą się wykłady nauczycieli buddyzmu Diamentowej Drogi, którzy w przystępny i niepozbawiony humoru sposób opowiedzą o naukach Buddy oraz ich praktykowaniu tu i teraz. Wśród poruszanych tematów obok medytacji nie zabraknie też rozważań o buddyjskim rozumieniu współczucia i mądrości. Wykłady odbędą się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie przy ul. Rajskiej 1, w Teatrze Współczesnym przy ul. Starowiślnej 21, a także w Buddyjskim Ośrodku Medytacyjnym przy ul. Stattlera 5, gdzie będzie można wykorzystać zdobytą wcześniej wiedzę i nauczyć się, jak pracować z umysłem w medytacji. 

O Fundacji Stupa House: www.fsh.pl; www.buddyzm.pl

 

17.11, ŚRODA

„Buddyzm we współczesnym świecie” – wykład Igala Hoffmana

godz. 19:00, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1

Igal Hoffman – nauczyciel linii Karma Kagyu buddyzmu tybetańskiego i uczeń Lamy Olego Nydahla. Buddyjskie schronienie przyjął w 1998 roku i od tego czasu pracował na rzecz rozwoju buddyzmu Diamentowej Drogi w Izraelu. Przełożył na język hebrajski książki Lamy Olego Nydahla i teksty medytacyjne. Od 2012 roku naucza podstaw buddyzmu Diamentowej Drogi. Zawodowo zajmuje się medycyną chińską.

 

18.11, CZWARTEK

„Wprowadzenie do buddyzmu Diamentowej Drogi” wykład Igala Hoffmana

godz. 19:00, Teatr Współczesny w Krakowie, ul. Starowiślna 21 (II piętro)

 

19.11, PIĄTEK

„Mądrość i współczucie” wykład Piotra Kaczmarka

godz. 19:00, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1

Piotr Kaczmarek jest uczniem Lamy Olego Nydahla i praktykuje buddyzm Diamentowej Drogi od 1985 roku. Współtworzył ośrodki medytacyjne m.in. w Poznaniu, Kucharach, Katowicach oraz w Karma Guen (Hiszpania), Grazu i Wiedniu (Austria). Od ponad 25 lat zajmuje się również buddyjskimi projektami międzynarodowymi. Od 2014 roku na prośbę Lamy Olego Nydahla prowadzi ośrodek odosobnieniowy w Zagórzanach.

 

20.11, SOBOTA

„Medytacja” wykład Piotra Kaczmarka

godz. 17:00, Buddyjski Ośrodek Medytacyjny, ul. Wojciecha Stattlera 5

Po wykładzie odbędzie się wspólna medytacja XVI Karmapy.